актуальність насамперед

 

 

Times of Ukraine

 

 

actuality first

 

 

 

 

 

 

 

The Open

Social Tribune

 

 

 

 

Відкрита

Громадська

Трибуна

Реклама у нас | Пишите нам

 

 

 

 

 

Реклама у нас | Пишіть нам

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Путеводитель Киева - Kiev Guide

 

Путівник України - Путеводитель Украины - Ukraine Guide

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Національна Філармонія України

Відлік концертних сезонів Національна Філармонія веде з 1863 року, коли було засновано Київське відділення Імператорського Російського Музичного Товариства (IPMT).

Вже на початку XIX ст. музичне життя України і Києва бурхливо розвивається. На Київські контрактові ярмарки приїздять з концертами відомі європейські музиканти: Ференц Ліст, брати Венявські та інші. Отже, створення музичного товариства було своєчасним. Серед його організаторів були такі відомі на той час громадські діячі і музиканти, як Р. Пфеніг, М. Лисенко, П. Селецький, М. Богданов.

Культурно-мистецький розвиток Києва кінця XIX ст. відбувається на тлі економічного розвою України. Зростає капітал, з'являються потужні банки. Україна стає батьківщиною цукрових королів, а Київ - великим торгівельним і економічним центром. Заможні люди охоче підтримують мистецтво і не шкодують коштів на його процвітання. Будуються театри, гарні маєтки. У 1881 році Рада Старійшин Київського Купецького зібрання одержала дозвіл Київської міської Думи на будівництво кам'яного будинку для свого клубу.

Проект і авторський нагляд за будівельними роботами здійснював відомий київський архітектор Володимир Миколайович Ніколаєв, який на той час обіймав посади київського міського і єпархіального архітектора. У 1882 році за один будівельний сезон було зведено двоповерховий будинок Купецького зібрання.

Будинок Купецького зібрання одразу набуває популярності у киян. Тут відбувалися бали-маскаради, сімейні свята, благодійні лотереї, літературні і музичні вечори. Київські музиканти і гастролери, які виступали тут, були в захопленні від акустики залу з колонами.

В. Ніколаєв не тільки досконало володів законами акустики як архітектор, але й був людиною музично обдарованою. Через кілька років після будівництва Купецького зібрання академік архітектури В. Ніколаєв став одним із членів Директорату Київського музичного Товариства. Ранки камерної музики, організовані цим товариством на початку дев'яностих років, відбувалися у Купецькому клубі.

З діяльністю Музичного Товариства пов'язано багато славетних імен діячів музичної культури Києва. З 1888 по 1912 рік головою товариства був Олександр Миколайович Виноградський. Він прославився не тільки у Києві, але й у Європі як самобутній диригент симфонічного оркестру. Київська публіка зобов'язана йому знайомством із багатьма симфонічними творами світової класики: Л. Бетховена, П. Чайковського, М. Римського-Корсакова та інших. Він був натхненним організатором і експресивним маестро.

Яскраві сторінки у філармонічну діяльність Києва вписав Микола Віталійович Лисенко. Він увійшов в історію як основоположник української професіональної музичної культури, геніальний композитор і виконавець, відданий національній ідеї громадський діяч, подвижник у справі виховання музичної молоді і національно свідомої інтелігенції.

Ще в 50-ті роки позаминулого століття він був одним із організаторів гуртка "Філармонічне товариство". Потім брав участь у створенні Імператорського Російського Музичного Товариства. Кілька років поспіль обирався членом його Директорату.

Проте члени цього товариства не схвалювали національної орієнтації М. Лисенка. Він знайшов підтримку в інших колах. Літературно-артистичне товариство, Філармонічне товариство "Баян", Київський Український клуб, створені за участю М. Лисенка, зробили надзвичайно багато для розквіту української культури. У 1903 році у залі Купецького зібрання відбулося святкування ювілею М. Лисенка, яке стало справжнім тріумфом українського музичного мистецтва.

Бурхливо і доволі трагічно ввірвалося у життя ХХ століття. Проте ні в роки Першої світової, ні в роки громадянської війн, ні в період частої зміни влад не зупинялося музичне життя Києва. У ці роки виконувалися твори М. Мусоргського, К. Дебюссі, К. Сен-Санса, інших композиторів.

У 1914 році в Києві Симфонічним оркестром Імператорського Російського Музичного Товариства під керуванням Р. Глієра було виконано антракт до четвертої дії опери М. Лисенка "Тарас Бульба". За ці два десятиліття на гастролях побували С. Рахманінов, О. Скрябін, А. Нежданова, Л. Собінов, Ф. Шаляпін та інші.

Купецьке зібрання проіснувало до 1919 року. Потім у його приміщенні розташувався Пролетарський будинок мистецтв. Пізніше - Будинок політичної освіти, потім клуб "Більшовик". А в 30-ті роки - Палац піонерів і жовтенят.

"2-го березня (1923 року) концертом, що відбувся під орудою Л. Штейнберга, благополучно розпочала свою діяльність Держфілармонія", - так пише про подію, що відбулася у колишньому Купецькому зібранні, її очевидець - музичний критик М. Шипович.

З 1927 року Державна філармонія працювала у столиці України Харкові, а в 1934 - повернулася до Києва, який знову став столицею. Свого постійного приміщення у цього творчого колективу не було. Концерти і музично-лекторійна робота проходили у різних залах і робочих клубах. У 1937 році при Держфілармонії під керуванням Натана Григоровича Рахліна став працювати Державний симфонічний оркестр.

На початку війни у 1941 році діяльність Київської державної філармонії було припинено, а безцінні архіви спалили за наказом "згори". Під час окупації Києва у будинку колишнього Купецького зібрання розташувався німецький офіцерський клуб. Цей будинок, один із небагатьох, уцілив поблизу зруйнованого Хрещатика.

За генеральним планом повоєнної відбудови Хрещатика і після ретельного обстеження будинку колишнього Купецького зібрання ця історична споруда призначалася під знесення, оскільки знаходилася в аварійному стані. Але будинок не стали руйнувати. Адже кращого приміщення з чудовою акустикою для філармонії годі було й шукати у напівзруйнованому місті. Київська філармонія розпочала тут свою роботу вже у 1944 році.

Колонний зал філармонії має багату і прекрасну історію. Тут давали концерти світові зірки: І. Архипова, Л. Бернстайн, Е. Гілельс, О. Глазунов, К. Зандерлінг, В. Клайберн, Л. Коган, К. Кондрашин, Ф. Ліст, С. Лємєшев, К. Мазур, Г. Нейгауз, Д. Ойстрах, Ю. Орманді, С. Рахманінов, С. Ріхтер, П. Робсон, Г. Рождєственський, М. Ростропович, А. Рубінштейн, Т. Руффо, Л. Собінов, О. Скрябін, В. Ферреро, А. Хачатурян, К. Цеккі, Ф. Шаляпін.

Поряд із ними яскраво сяють імена видатних діячів України: З. Гайдай, О. Гліер, К. Данькевич, М. Лисенко, С. Людкевич, Б. Лятошинський, Г. Майборода, І. Паторжинський, Н. Рахлін, Л. Ревуцький, М. Рильський, К. Сімеонов, С. Турчак, І. Шамо, А. Штогаренко.

Тут співали Український народний хор ім. Г. Верьовки, Капела бандуристів України, тут народився незрівнянний струнний квартет ім. М. Лисенка та відомий Київський камерний оркестр, гастролювали виконавці з багатьох зарубіжних країн. У складі Національної Філармонії України працюють відомі художні колективи і видатні митці України.

У 1962 році на відзнаку 120-річчя від дня народження і 50-ї річниці від дня смерті М. Лисенка Колонному залу Київської державної філармонії було присвоєно його ім'я. До 100-річчя з дня побудови Купецького зібрання цьому будинку надано статус пам'ятки архітектури. 80-ті роки були найтяжчими в історії філармонії. У цей період сталося кілька важких аварій. Одна з них затопила підвали. Пропали архіви і одна з найкращих нотних бібліотек у Києві.

Дякуючи наполегливості директора філармонії Д. Остапенка, реставрація почалась. Роботи по реставрації і реконструкції доручили здійснити Міністерству культури і Київському міськвиконкому.

Проектом було передбачено відновити історичну структуру пам'ятки архітектури, зберегти акустичні властивості Колонного залу, встановити сучасне інженерне устаткування, а саме: пульт режисерського управління, новітню звукозаписувальну апаратуру, службову телекомунікаційну систему, обладнання для постановчого освітлення та механізації сцени тощо.

У грудні 1996 року відбудований Колонний зал імені М.В. Лисенка був знову відкритий для публіки.

Враховуючи багатогранну творчу діяльність колективу, значний внесок у розвиток українського музичного мистецтва Київський державній філармонії у жовтні 1994 року Указом Президента України було надано статус Національної філармонії України.

Нового розквіту концертна діяльність філармонії набула після реставрації та реконструкції у 1996 році.

На її афішах з'явилися імена митців зі світовою славою: Олега Криси, Богодара Которовича, Дмитра Башкірова, Юрія Башмета, Елісо Вірсаладзе, Тетяни Грінденко, Наталії Гутман, Ліани Ісакадзе, Гідона Кремера, Володимира Крайнєва, Кшиштофа Пендерецького, Сергія Стадлера, Володимира Співакова та багатьох інших.

Нині у творчому складі філармонії нараховується 19 народних, 32 заслужених артистів, 6 заслужених діячів мистецтв, 5 заслужених працівників культури України, багато лауреатів міжнародних та національних конкурсів, 11 художніх колективів, які примножують славу української національної культури.

В 1996 році було створено Симфонічний оркестр Національної філармонії України.

У 2000 Національна Філармонія України отримала Культурний  грант від Уряду Японії. Ця акція започаткувала традицію надання грантів від Уряду Японії українським культурним організаціям. Завдяки цьому проекту Філармонія придбала концертний рояль для сцени Колонного залу імені М.В. Лисенка і музичні інструменти для Симфонічного оркестру Національної філармонії України, а саме - духові та ударні інструменти, арфу, челесту.

Культурний Грант Японського Уряду позитивно вплинув на творче  зростання  симфонічного оркестру і надав новий творчий імпульс для створення цікавих концертних   програм і творчих планів. Ця допомога від Уряду Японії має величезне значення не тільки для підтримки української культури, але і для консолідації дружніх відносин між державами Україна і Японія.

Національна філармонія України поряд із активною концертною діяльністю з метою широкої пропаганди вітчизняного і зарубіжного мистецтва класичної спадщини, відродження української національної культури, постійно проводить міжнародні конкурси та фестивалі, бере участь у загальнодержавних та міжнародних художніх проектах, презентаціях, творчих звітах, науково-практичних конференціях, виставках, мистецько-культурних та громадських акціях за участю керівників держави та уряду.

. . . .

Національна Філармонія України - Володимирський узвіз, 2, Київ, 01001, Україна. Тел: (квиткова каса) 278-16-97, ел. пошта: philarmonia@ukrpost.ua

Генеральний директор: Остапенко Дмитро Іванович - (044) 278 0330

Приймальна генерального директора: Запорожець Галина Іванівна - (044) 279 6251

Художній керівник: Лукашев Володимир Анатолійович - (044) 278 2713

Директор-розпорядник: Подолян Олександр Володимирович - (044) 278 6391

Заступник генерального директора по концертній роботі: Деркач Анатолій Олександрович - (044) 279 2114

Заступник генерального директора із зарубіжних зв'язків: Ернандес Хосе Альбертович - (044) 279 8111

Директор Колонного залу імені М. В. Лисенка: Молодик Наталія Олексіївна - (044) 278 6291

Художній керівник Колонного залу імені М.В. Лисенка: Зеніна Олена Миколаївна - (044) 278 6291

Директор симфонічного оркестру: Протасов Віталій Германович - (044) 278 5774

Головний адміністратор: Черногор Алла Антонівна - (044) 278 6291

Головний адміністратор Колонного залу ім. М. Лисенка: Самофалова Лариса Михайлівна - (044) 278 6291

Начальник відділу зарубіжних зв'язків: Пархом'юк Лариса Сергіївна - (044) 279 8111

Начальник рекламного відділу: Єфремова Ірина Георгіївна - (044) 278 7401

Квиткова касса: Калмикова Галина Оксентіївна - (044) 278 1697

. . . .

National Philharmonic of Ukraine

The National Philharmonic of Ukraine started its concerts seasons in 1863, when the Kiev Branch of the Imperial Russian Musical Society was founded. At the beginning of the XIX century, the development of the musical art in Kiev assumes a great importance.

Famous European musicians, as Franz Liszt and Weniawsky brothers, come with recitals to the famous Kiev Contract Fairs. Thus, the creation of the musical society turned out to be quite timely. Among its initiators and founders were such well known at that time public figures and musicians as R. Pfening, M. Lysenko, P. Seletsky, M. Bogdanov.

The development of the culture and arts in Kiev at the end of the XIX century was determined by the economic development of Ukraine. Financial capital was growing, powerful banks were founded. Ukraine becomes the home of sugar magnates and Kiev - a large trading and economic centre in Europe.

Well-off people readily support the arts and spare no means for their flourishing. Theatres, nice mansions are being built. In 1881, the Council of Elders of the Kiev Merchants Assembly got a permission of the Kiev City Council for construction of a stone building for their club. The Merchants Assembly was allotted the territory of the Kiev Society of Mineral Waters in the upper part of the Alexander (now Volodymyr) descent at the Tsarist (now European) Square.

The project and supervision of the construction work was carried out by a well-known Kiev architect Vladimir Nikolaev who at that time held position of the Kiev municipal and eparchial architect. In 1882, during one construction season a two-stored building of the Merchants Assembly was erected.

The building of the Merchants Assembly quickly gained wide popularity among the Kiev residents. Masked balls, festive family occasions, charitable lotteries, literary and musical evenings were held there. Kiev musicians and guest performers who played there were delighted with the acoustics of the pillared hall.

Nikolaev not only perfectly knew the acoustic laws as an architect but also was a musically gifted person. Several years after the construction of the Merchants Assembly the Academician of Architecture Vladimir Nikolaev became one of the members of the Directorate of the Kiev Musical Society. Morning performances of chamber music organized by this society at the beginning of the 20-th century were held at this Merchant's Club.

Many famous names of musical culture figures of Kiev are connected with the activities of the Musical society. Between 1888 and 1912 Alexander Vinogradsky was Chairman of the Society. He became famous not only in Kiev but also in Europe as a unique symphony orchestra conductor. The Kiev audience is indebted to him by becoming acquainted with many symphonic works of the world classics -those by Beethoven, Tchaikovsky, Rimsky-Korsakov and others. He was an enthusiastic organizer and an expressive Maestro.

Philharmonic activities in Kiev are connected with the name of Mykola Lysenko. He went down in history as the founder of the Ukrainian professional musical culture, brilliant composer and performer, public figure devoted to the national idea, promoter in the mater of upbringing the young gifted musicians and nationally-conscious intelligentsia.

Back in 1859s he was one of the organizers of the Philharmonic society group. Then he took part in creating the Emperor Russian Musical Society (ERMS). For several years in a row he was elected a member of its Directorate. However, those at the ERMS disapproved Lysenko's national orientation. So he found support in other circles. The Literary-Artistic Association, the Boyan Philharmonic society, the Kiev Ukrainian Club, which were created with the participation of M. Lysenko, contributed a great deal o the development of the Ukrainian culture.

The 20-th Century had burst into the life violently and rather tragic. But the musical life of Kiev didn't stop either during the First World War, the civil war, or the period of frequent changes of power. During those years the words by C. Debussy, C. Saint-Sains and others composers were performed in Kiev.

In 1914, the Interlude to the 4th act of Mykola Lysenko's opera "Taras Bulba" was played by the Symphony Orchestra under the direction of R. Glyer. During those twenty years, appearing with concerts were such performers as S. Rachmaninoff, A. Scriabin, A. Nezhdanova, L. Sobinov, F. Shaliapin and others.

The Merchant's assembly existed till 1919. Later the building accommodated the Proletarian House of arts, then - the House of Political education, later - the Bolshevik Club and Republican Palace of Pioneers and Schoolchildren.

"On March 2 (in 1923) the concert which was held under direction of L. Steinmberg successfully started the activities of the State Philharmonic" -that's how the event which took place at the former Merchant Assembly was described by its eyewitness, the music expert M. Shipovich who, fortunately had fixed this fact of history. From 1927 the State Philharmonic society worked in Kharkiv, the then capital of Ukraine, and in 1934 it returned to Kiev which again became the capital city. This creative collective had not constant premises. The concerts and lecture-concerts took place in various halls and workers clubs. In 1937 at the State Philharmonic the State Symphony Orchestra started working under the direction of Nathan Rakhlin.

At the beginning of the war in 1941, the Kiev State Philharmonic  stopped its work and the priceless archives were burnt down by order of the top officials. During the occupation of Kiev a German officer's club was accommodated in the building of the former Merchant's Assembly. This building was one of the few that escaped destruction unlike the nearby Khreshchatik Street, which was in ruined.

According to the overall plan for the post-war reconstruction of Khreshatik, and after a thorough examination of the building of the former Merchants Assembly, this historic structure had to be razed for it was in a very bad condition. But the building was not ruined since no other better premises with such wonderful acoustics could be found for the philharmonic society in the tumbledown city. The Kiev Philharmonic started working there already in 1944.

The Hall of Columns of the Philharmonic can boast of a rich and wonderful history. The best guest performers of a world level considered it an honor to appear on this stage. The world music stars gave their concerts here: I. Arkhipova, L. Bernstain, E. Gilels, O. Glazunov, K. Zanderling, V. Clibern, L. Kogan, K. Kondrashin, F. Liszt, S. Lemeshev, K. Mazur, G. Neigauz, D. Oistrakh, Yu. Ormandi, S. Rachmaninov, S. Richter, P. Robson, G. Rozhdestvenskiy, M. Rostropovich, A. Rubinshtein, T. Ruffo, I. Sobinov, O. Skriabin, V. Ferrero, A. Khachaturyan C. Zecchi, F. Shaliapin, Z. Gayday, R. Glier, K. Dankevych, M. Lysenko, S. Lyudkevych, B. Lyatoshynsky, G. Mayboroda, I. Patorzhynsky, N. Rakhlin, M. Rylsky, K. Semionov, S. Turchak, I. Shamo, A. Shtogarenko.

Incomparable Lysenko String Quartet and the world-famous Kiev Chamber Orchestra were born here. Performing in this concert hall were the Veryovka Ukrainian Folk Choir, the Bandura Players Chorus of Ukraine.

In 1962, the Hall of Columns of the Kiev State Philharmonic was named after Mykola Lysenko on the occasion of the 120th birth anniversary and the 50th death anniversary of the composer. In connection with the centenary of the building of the Merchants Assembly it was granted the status of an architectural monument.

The 1980s were the most difficult years in the history of the Philharmonic. Several misfortunes occurred during that period. One of them resulted in the flooding of the basement. The archives and one of the best music libraries in Kiev perished.

Redecoration could not help any longer. It was necessary to save the building immediately. Finally, thanks to persistence of the Director of the Philharmonic Dmytro Ostapenko, restoration began. The Ministry of culture and the Kiev City Executive Committee were entrusted with carrying out the restoration and reconstruction.

The project envisaged to renovate the historic structure of the architectural monument, to preserve the acoustic properties of the Hall of Columns, to install modern technical equipment, namely a control panel for the stage manager, the latest recording devices, an auxiliary telecommunication system, equipment for the stage lighting and mechanization, etc. The restored Hall of Columns of the National Philharmonic of Ukraine was opened for the public on December 1996.

On account of is varied creative activities and significant contribution to the development of the Ukraine musical art, the Kiev State Philharmonic was granted the status of the National Philharmonic of Ukraine by Decree of the President of Ukraine in October, 1994.

Concert activity of Philharmonic has gained new bloom after its renewal and reconstruction.

On its posters names of world famous musicians have appeared: Oleg Krysa, Bogodar Kotorovych, Dmitriy Bashkirov, Yuriy Bashmet, Eliso Virsaladze, Tatiana Grindenko, Natalia Gutman, Liana Isakadze, Gidon Kremer, Vladimir Krainev, Krzysztof Penderecki, Sergei Stadler, Vladimir Spivakov and many others.

Now creative composition of the Philharmonic includes 19 People's and 32 Honored Artists of Ukraine, 6 Honored Personalities of Arts, 5 Honored Workmen of Culture of Ukraine, many laureates of International and Ukrainian contests, 11 artistic groups which increase the glory of Ukrainian national culture. In 1995, the Symphony Orchestra of the National Philharmonic of Ukraine was created.

The National Philharmonic of Ukraine, alongside with its active concert activity aiming broad propaganda of domestic and foreign art, classical heritage, reviving Ukrainian national culture, constantly conducts international contests and festivals (Contest of young pianists of Vladimir Krainev, Contest in memory of Vladimir Horowitz and others).

It takes part in national and international artistic projects, presentations, creative reports, in artistic-cultural and public events at participation of leaders of the State and Government, in scientifically-practical conferences, exhibitions etc.

. . . .

National Philharmonic of Ukraine - Volodymyrsky uzviz, 2, Kiev, 01001, Ukraine. Email: philarmonia@ukrpost.ua

General Director: Dmytro Ostapenko - +38 (044) 279 6251, 278 03 30

Artistic Director: Volodymyr Lukashev - (044) 278 2713, 278 0330

Fincancial Director: Oleksandr Podolyan - (044) 278 6391

Deputy General Director on Concert Activities: Anatoliy Derkatch, (044) 279 2114

Deputy General Director on International Relationships: Jose A. Hernandez - (044) 279 8111

Director of the Lysenko Concert Hall: Natalya Molodyk - (044) 278 62 91

Artistic Director of the Lysenko Concert Hall: Olena Zenina - (044) 278 6291

Director of the Symphony Orchestra: Vitaliy Protasov - (044) 278 5774

Chief Administrator of the Philharmonic: Alla Chernogor - (044) 278 6291

Chief Administrator of the Lysenko Concert Hall: Larisa Samofalova - (044) 278 6291

Head of the International Department: Larisa Parkhomyuk - (044) 279 8111

Head of the Publicity Department: Irina Yefremova - (044) 278 7401

Booking Office: Galyna Kalmykova - (044) 278 1697

© The Kievan

 

 

National Philharmonic of Ukraine

Концертные залы Киева

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

друк сторінки | верх сторінки | попередня сторінка

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© The Kievan. All rights reserved

 

 

 

 

Реклама у нас | Про нас | Пишіть нам

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Незалежний інформаційний проект

The Kievan - "Киеван" - "Киевлянин" - "Киянин"

- Інформаційна група The Times of Ukraine

 

 

The Kievan

 

 

При повному або частковому використанні матеріалів The Kievan посилання/активне посилання на проект обов'язкове