актуальність насамперед

 

 

Times of Ukraine

 

 

actuality first

 

 

 

 

 

 

 

The Open

Social Tribune

 

 

Times of Ukraine - TimesOfU.com

 

 

Відкрита

Громадська

Трибуна

Головна - Home

 

 

 

 

 

Реклама у нас | Пишите нам

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Суспільство і Культура - Общество и Культура - Society & Culture

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Великдень і український народ

За давньоукраїнською легендою, Великдень, тобто великий день, колись тривав аж сім днів. Цілий тиждень, мовляв, сонечко світило-не заходило. А потім люди помалу стали забувати про значення видатної події, на честь якої отой Великий день зробився.

Отож день став собі як день - от лише сонце «грає» на його світанку. А царські врата по церквах і досі відкриті впродовж семи днів. І означає це, що Небо відкрите для всіх.

Майже дві тисячі літ минуло відтоді, як, згідно з біблійною оповідю, сталося Воскресіння Ісуса Христа. Рік у рік християни всіх конфесій відзначають Чистий четвер і Страсну п’ятницю, Велику суботу і неділю Пасхи.

Щоразу поновлюють у пам’яті хід великодніх подій: Тайну вечерю, Юдину зраду, Ісусову молитву в Гетсиманському саду, муки й катування, розп’яття на Голгофі й осяйного Ангела біля відкритої гробниці, що вістить:

«Не шукайте Його тут, Його тут немає. Він воскрес із мертвих!». Щороку світова спільнота християн відзначає цей день - з колоритом давніх звичаїв і традицій найрізноманітніших народів земної кулі. І кожен народ збагачує спільноту чимось своїм.

Наш народ привніс у скарбницю вселюдського Великодня стародавні псалми і веснянки, легенди, шедеври літератури, твори видатних композиторів минулого й сучасності і картини знаних художників, тисячі взірців барвистих великодніх писанок, оздоблений традиційними українськими прикрасами з тіста великодній хліб - паску.

Не всі витвори українців, присвячені Великодню, поки доступні широкому загалові. Мистецькі альбоми з репродукціями картин художників, видані масовим накладом книги з писанковими візерунками, великодні концерти з творів українських класиків - Дмитра Бортнянського, Миколи Леонтовича, Кирила Стеценка, Миколи Лисенка, як і осмислення пасхальних подій нашими талановитими кіномитцями - це поки що лише мрії.

Християнське осмислення смерті й життя в мистецьких творах поляків та італійців, німців та американців, японців і мексиканців уже не відгороджене від нас кордонами й глушилками.

Великдень єднає планету через християнські спільноти народів. І це наш шанс - залишатися собою у світовій спільноті братів і сестер. Пам’ятаючи Великий день. Люблячи свій народ і свою культуру - у колі народів світу.

© Times of Ukraine

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

друк сторінки | верх сторінки | попередня сторінка

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© Times of Ukraine. All rights reserved

 

 

 

 

Реклама у нас | Про нас | Пишіть нам

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Незалежний інформаційний проект

The Times of Ukraine - "Таймс оф Юкрэйн"

- "Таймс оф Юкрейн" - "Часи України"

- "Времена Украины"

 

 

Times of Ukraine

 

 

При повному або частковому використанні матеріалів Times of Ukraine посилання/активне посилання на проект обов'язкове