актуальність насамперед

 

 

Times of Ukraine

 

 

actuality first

 

 

 

 

 

 

 

The Open

Social Tribune

 

 

Times of Ukraine - TimesOfU.com

 

 

Відкрита

Громадська

Трибуна

Головна - Home

 

 

 

 

 

 

Advertise with us | About us | Contact us

 

 

 

 

 

Реклама у нас | Про нас | Пишіть нам

 

 

 

 

 

Суспільство і Культура - Общество и Культура - Society & Culture

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виставковий проект "Єврейський погляд" у Музеї української діаспори, Київ

Виставковий проект «Єврейський погляд» у Музеї української діаспори (м. Київ) представляє твори вибраних сучасних українських єврейських художників, а також єврейських мистців, що походять з України.

На виставці експонується графічний цикл «Голокост» Михайла Туровського (США) із фондів Національного художнього музею України, створений у Києві 1973 року, ще до еміграції мистця.

Одним із перших в українському образотворчому мистецтві Туровський розкриває трагедію Бабиного яру: правдиво, разом із тим, сакралізовано.

Також колишній киянин Михайло Глейзер (США) представлений на виставці графічними роботами початку 1980-х рр. ─ сюжетами з міського єврейського життя та ілюстраціями до творів Григорія Кановича та Ісаака Бабеля.

Образи з минулого, історія, що зникає на очах, постає на полотнах ще одного представника старшої мистецької генерації Германа Гольда.

Питання релігійно-філософського змісту підіймає у своїх творах представник київської живописної династії Борис Коган.

На виставці також експонуються роботи Давида Бродського, Матвія Вайсберга (Матвей Вайсберг), Ірини Климової, Олександра Ройтбурда, Альберта-Лейзера Фельдмана, Пінхаса (Павла) Фішеля (Pinhas Fishel), Владислава Шерешевського (Владислав Шерешевский), з яких постає уявлення про багатогранний український єврейський світ. Це і побутові сцени з колоритними персонажами, що ніби «прибули» з історичних маленьких українських містечок, і метафізичні пейзажі, й символічні композиції, а також пронизливі портрети й іронічні рефлексії.

«Ми прагнемо «зазирнути» в український єврейський мистецький світ, який часто-густо виходить за територіальні межі України, але завжди залишається невід’ємною частиною нашої історії та багатонаціональної культури» ─ говорить директор Музею української діаспори, куратор виставки Оксана Підсуха.

У проекті експонуються твори з колекцій Музею української діаспори, Національного художнього музею України (Національний художній музей України / National Art Museum of Ukraine) та приватних колекцій.

Виставку створено за підтримки Інституту розвитку громадянського суспільства імені Голди Меїр (Институт стратегических исследований им. Голды Меир) та участі Музей Шолом-Алейхама.

Відкриття виставкового проекту «Єврейський погляд» відбулось 27 лютого. Триватиме проект в Музеї української діаспори до 24 травня 2020 р.

Музей української діаспори - вул. Московська, 40б, Київ. Тел: +38 (044) 280-64-18, email: museum.diaspora@gmail.com

© Times of Ukraine

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

друк сторінки | верх сторінки | попередня сторінка

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Advertise with us | About us | Contact us

© Times of Ukraine®. All rights reserved

 

 

 

 

Реклама у нас | Про нас | Пишіть нам

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Independent information project

The Times of Ukraine

Незалежний інформаційний проект

The Times of Ukraine - "Таймс оф Юкрэйн"

- "Таймс оф Юкрейн" - "Часи України"

- "Времена Украины"

 

 

Times of Ukraine

 

 

When using materials of Times of Ukraine/Times of U in full or in part, the reference or the hyperlink to the Times of Ukraine/Times of U is obligatory. Not for commercial use. При повному або частковому використанні матеріалів Times of Ukraine посилання/активне посилання на проект обов'язкове